تبلیغات
گعده طلبگی - حالا این همه آدم، یكی كمتر، چی میشه!!!
گعده طلبگی

صله رحم

سلام طلاب عزیز
فردا روز زیبا و خاطر انگیز 22 بهمن است؛ یعنی روز پیروزی شكوهمند انقلاب. پیروزی كه اثرات آن به خواست خداوند، تا حال باقی مانده است و دیگر مسلمانان جهان را بیدار كرده است. و برای سی و سومین بار است كه این افتخار را با هم جشن می گیریم.
در طول سال، به دفعات مردم همیشه بیدار و متحدمان، برای مناسبات مختلف، راهپیمایی می كنند.
عده ی زیادی از آنها، با ذوق و شوق مثال نزدنی، در همه این راهپیمایی ها و یا حداقل اكثر آنها شركت می كنند؛ اما در بین ما افرادی نیز هستند كه(در طلبه ها نیز این آفت زیاد دیده می شود)، این روز با چشم یك تعطیلی می نگرند و آن را فرصتی برای استراحت می شمارند. خیلی از ما طلبه ها، درس و یا گرفتاریهای شخصی را بهانه ای برای عدم حضور خود در این مراسم باعظمت میكنیم(شاید هم كه اصلا درسی در آن مدت نخوانیم)، بعضی ها می گوییم كه، این همه راهپیمایی كردیم چه تاثیری در روند كار مستكبرین گذاشت و آنها اصلا به حرف ما گوش نمی كنند، بعضی دیگر هم می گوییم كه اینها همه وقت تلف كنی است.
در جواب به این افراد باید گفت: اینكه گفته می شود، این راهپیمایی ها نشان عظمت و اقتدار و اتحاد ملت ایران است، واقعا حقیقت دارد، و واقعا امریكا و دیگر مستكبرین جهان از همین اتحاد ملت ایران می هراسند و همین جمعیت را می بینند كه پی به اتحاد و اقتدار ایران می برند. آنها(مستكبرین) بارها نشان داده اند كه، به دنبال روزنه ای هستند تا از آن شكافی درست كنند برای از بین بردن این اتحاد و اقتدار. آنها بر این تلاش اند كه بین مردم عزیز ایران تفرقه بیندازند؛ اما ما با حضور خود به آنها نشان خواهیم داد كه دوستدار این انقلاب هستیم و دست هر بیگانه ای را از آن كوتاه خواهیم كرد.
 اگر هر كسی بخواهد با این دید نگاه كند كه، حالا ما یك نفر نباشیم به جایی برنمی خورد و اصلا وجود ما به چشم دیده نمی شود؛ در نهایت جمعیت راهپیمایی كننده ها خیلی كمتر از آنی خواهند شد كه باید باشند؛ چرا كه هركسی به نسبت با خودش این حرف را می زند و حال نگاه كنید كه مثلا یك میلیون چنین فكری داشته باشند و شركت نكنند...
علاوه بر این؛ اگر هر كسی برای خودش شخصیتی قائل باشد و در حفظ این سهم خودش را دخیل بداند، دیگر به تعداد شركت كننده ها نگاه نمی كند؛ بلكه می گوید: من بنا بر وظیفه و شخصیتی كه برای خودم قائلم در این راهپیمایی شركت می كنم.
به امید راهپیمایی بس بزرگتر و زیباتر نسبت به سالهای گذشته...
خوشحال می شویم از نظرات شما نیز در این خصوص، مطلع گردیم
 طبقه بندی: دل نوشته، 
برچسب ها:طلبه، حوزه علمیه خراسان رضوی، اخبار حوزه علمیه، طلاب، گعده، گعده طلبگی دانشگاه، دانشگاه رضوی، حجره، راهپیمایی، 22بهمن، راهپیمایی 22بهمن،  
[ پنجشنبه 21 بهمن 1389 ] [ 08:12 ب.ظ ] [ سید جعفر ] نظرات      قالب ساز آنلاین