تبلیغات
گعده طلبگی - معضل موبایل!
گعده طلبگی

صله رحم

با سلام خدمت همه دوستان

امروز براتون از یک معضلی می نویسم(موبایل) که چندسالی است گریبان گیر همه شده است، بالخصوص از وقتی که ایرانسل وارد گود ارتباطات بی سیمی شد. البته نمی توان فواید زیاد داشتن موبایل یا همان تلفن همراه را کتمان کرد و باید گفت: امروزه که عصر تکامل علم و فناوری و ارتباطات است، نداشتن موبایل که یکی از وسایل ارتباطی است، کاستی محسوب می شود.

بنابراین، مخاطب من کسانی هستند که از این وسیله به درستی استفاده نمی کنند. بعضی از این افراد را من همه روزه در داخل کتابخانه مشاهده می کنم که با رعایت نکردن قوانین کتابخانه موجب اذیت و آزار دیگران می شوند. اگر سری به کتابخانه ها بزنید، مدام مشاهده می کنید که افرادی با سرعت هرچه تمام تر به سمت درب خروجی کتابخانه در حرکت اند، که البته  کسی تصور نمی کند که آن شخص دستشویی داشته باشد و  کلاسش دیر شده باشد  یا غذایش در روی گاز سوخته باشد یا...؛ چرا که دیگه دوره این چیزها گذشته است و الان تنها چیزی که در این بین اهمیت دارد، تلفن همراه است. و لازم است که یادآور شوم که این افراد از گروهی هستند که قوانین کتابخانه را رعایت می کنند؛ ولیکن گروهی هم هستند که به دلیل فراموشی یادشان می شود که تلفن همراه خود را خاموش کنند، و اگر آن کتابخانه هم وسیله ای برای خنثی سازی امواج ارتباطی موبایل نداشته باشد، آنجاست که رنگ رخسار دارنده آن تلفن همراه، سرخ خواهد شد.

از همه اینها که بگذریم، می خواهم یکی از این اتفاقات را برای شما تعریف کنم.

امشب، داخل کتابخانه نشسته بودم که ناگهان صدای موبایلی بلند شد، دارنده آن موبایل تقریبا پیرمردی بود که بنده خدا پای راستش هم می لنگید، و بعد از زنگ خوردن موبایلش با چنان سرعتی به طرف درب کتابخانه حرکت می کرد که نمی دانستم به حال آن تاسف بخورم و یا رحمم بیاید و غصه، در همین حین یکی دیگه از طلبه که چند صندلی آن طرف تر نشسته بود، با اشاره به من سری تکان داد و ابراز تاسف می کرد، که ناگهان صدای یک موبایل دیگر با تن صدایی قوی تر شنیده شد، بعد از چند ثانیه که همه به هم نگاه می کردند، نفر بغلی همان طلبه زد به شانه ی او و گفت: ظاهرا تلفن شما است. بنده خدا هم تلفنش را داخل کیفش گذاشته بود، حالا بیا درستش کن! خلاصه تا وقتی موبایل رو از داخل کیف درآورد کلی طول کشید و تازه صدایش هم بلندتر شد و تا زمانی که از درب کتابخانه بیرون نرفته بود، حاضر نشد که صدای آن را ببندد.

امیدوارم که درس عبرتی باشد برای دیگر دوستانی که این پست را مطالعه می فرمایند.

دوستان عزیز، نظر فراموشتان نشود و احیانا اگر شما هم خاطره ای این چنین دارید، خوشحال می شویم که بدونیم.

یا حق!
طبقه بندی: دل نوشته، 
برچسب ها:موبایل، معضل موبایل، تلفن همراه، کتابخانه، دل نوشته، طلبه، طلبه گی، طلاب،  
[ شنبه 30 بهمن 1389 ] [ 07:56 ب.ظ ] [ سید جعفر ] نظرات      قالب ساز آنلاین