تبلیغات
گعده طلبگی - روز خشم حوزه!
گعده طلبگی

صله رحم

با سلام خدمت طلاب گرامی!
روز بعد از اغتشاش 25 بهمن، پیامكی برایم آمد كه در آن از تمامی طلبه ها و اساتید حوزه های علمیه دعوت شده بود تا در اعتراض به اقدام شرورانه اغتشاش گران، در محل سالن همایش های دانشگاه علوم اسلامی رضوی تجمع نمایند.
صبح روز بعد، كلاس رسائل كه تمام شد با یكی از دوستان به آنجا رفتیم.
یك كتاب هم با خودم برداشته بودم، به این خیال كه اونجا روی صندلی می نشینم و اگر فرصتی شد كتابم را هم مرور كنم؛ آخه فكر نمی كردم كه تعداد زیادی از طلبه ها باشند كه به این مسائل اعتقاد داشته باشند.
ساعت 9 صبح را برای تجمع اعلام كرده بودند. وقتی به آنجا رسیدم، ساعت 9:30 را نشان می داد. داخل سالن كه رفتم، مشاهده كردم كه تعداد خیلی بیشتر از ما قبلا آنجا حاضر شده اند و صندلی كه پر شده هیچ؛ بلكه بسیاری از طلبه ها نیز ایستاده، گوش به سخنان مجری گوش می دادند، چند دقیقه بعد دیگر درب سالن را بستند و طلاب بسیار زیادی در پشت درب ماندند و با نصب بلندگو برای آنها، از همان جا مستمع مجلس شدند.
بعد از چندتا شعار دادن، یكی از طلبه ها قرآن خواند و مراسم به طور رسمی شروع شد.
بعد از ایشان یكی دیگر از طلبه ها به پشت جایگاه رفت و شعر بسیار جالب و پرمحتوایی به مناسبت اغتشاشات و نیز مدح رهبری خواند. جالب اینجا بود كه این شعر رو كه خیلی هم طولانی بود را به حفظ و بدون تپق زدن، می خواند كه من رو به یاد مرحوم آغاسی انداخت و وقتی كه شعرش به اتمام رسید مورد تشویق همه حضار قرار گرفت(بعد از اینكه از پشت تریبون اومد مثل بقیه كنار دیوار ایستاد، رفتم و ازش درخواست كردم تا شعر رو به من هم بده؛ در جواب گفت: من اون رو حفظی خوندم؛ ولی می تونید بعدا بیایید و از ایشان(اشاره به دوستش)بگیرید.
بعد از این طلبه جوان یكی دیگر از روحانیون عزیز نیز چند بیت شعر را خواند.
پس از این شعر خوانی ها، با هدایت مجری برنامه همه طلاب شعار سر دادند. در همین بین امام جمعه شهر مشهد مقدس وارد شد و چند دقیقه بعد آقای طبسی نیز تشریف آوردند.
در بین شعارهایی كه توسط مجری محترم گفته می شد، بعضی از طلاب بودند كه در وسط جمعیت، سعی داشتند كه شعارهایی كه خودشان می خواهند را در مجلس طنین انداز كنند؛ بعد از چند مرتبه كه موفق نشدن، بالاخره صدایشان به گوش همه رسید و سالن را هم نوا با خود كردند. آنها با شعارهایشان از آقای طبسی می خواستند تا از هاشمی رفسنجانی تبری كند. به قدری صدای جمعیت بلند شد كه دیگر صدای مجری به گوش نمی رسید و هرچه سعی در ساكت كردن و مدیریت كردن شعارها می كرد، موفق نمی شد.
بعد از چند دقیقه، بالاخره شعارها به اتمام رسید و برنامه ها دنبال شد.
شعارها كه به اتمام رسید، آقای علم الهدی به سخنرانی پیرامون مسائل روزهای اخیر پرداختند. من چند دقیقه ای صحبت های ایشان را گوش كردم و بعد رفتم حرم. داخل حرم نشسته بودم كه متوجه شدم صدای جمعی به گوش می رسد، به طرف صدا كه رفتم، مشاهده كردم كه درست حدس زده ام و تعدادی از همان طلبه ها، اقدام به راهپیمایی كرده اند و در داخل صحن های حرم مشغول به شعار دادن علیه سران فتنه هستند.
بعداز ظهر هم خبردار شدم كه همان جمعیت به جلوی درب دادگستری خراسان رضوی رفته اند و با سردادن شعارهای خود، درخواست بیشترین مجازات ها را برای سران فتنه اعلام كردند.طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها:طلبه، حوزه علمیه خراسان رضوی، اخبار حوزه علمیه، طلاب، گعده، گعده طلبگی دانشگاه، دانشگاه رضوی، حجره،  
[ جمعه 29 بهمن 1389 ] [ 08:51 ب.ظ ] [ سید جعفر ] نظرات      قالب ساز آنلاین