تبلیغات
گعده طلبگی - حكایتی از زبان حاج آقا حسین انصاریان
گعده طلبگی

صله رحم

سلام

امروز وبلاگ چندتا از طلاب رو كه نگاه می كردم، به یك پست جالب برخوردم(وبلاگ: علمای بزرگ شیعه) كه لازم دونستم اون رو منتشر كنم تا عزیزانی كه قبلا این پست رو ندیدن، از آن استفاده كنند.


روی منبرها دروغ نگویید

وجود مبارک مرحوم ملّامحسن فیض کاشانى محدث خبیر و داماد صدرالمتألهین شیرازى در «المحجة البیضاء» مى‏فرماید: پیغمبر اکرم صلى الله علیه و آله فرمود: روز قیامت یک نفر از این که او را به دادگاه مى‏آورند بهت زده مى‏شود، مى‏گوید: ما که نه عرق خوردیم، نه رابطه نامشروع داشتیم و نه اهل ریختن آبروى مردم بودیم، نه حرام خوردیم، ما را به چه علت به دادگاه آورده‏اند؟

به او می‏گویند: شما روزى به مغازه قصّابى رفتى که گوشت بخرى، انگشت خود را گذاشتى روى یک قطعه گوشت و به قصّاب گفتى از این گوشت به من بدهید. مقدارى از چربى آن گوشت به نوک انگشت تو چسبید، قصّاب هم ناراحت نشد و راضى نبود که دست به آن بزنى، اگر قصّاب را راضى نکنى گرفتار عذاب خواهى شد. تصرّف در یک عدد گندم با بى‏رضایتى صاحب آن حرام است و کارى به این ندارد که یک دانه گندم است.
دوستى داشتم که برایم یقین بود که از اولیاى خدا است، براى اینکه 25 سال از عمرم را در تهران و در سفرها کنار ایشان بودم، من که در آن 25 سال حتى یک گناه صغیره از او ندیدم. حدّاقل 2 ساعت از نیمه شب را مثل مادر داغدیده در نماز شب گریه مى‏کرد و چقدر پاک زندگى مى‏کرد.
ایشان برایم گفت: مردى از اولیاى خدا به من گفت: در یک مکاشفه، به محضر مبارک حضرت سیدالشهدا علیه السلام مشرف شدم، دیدم بدن حضرت ابى عبدالله الحسین علیه السلام سالم است، فقط بخشى از بدن آن حضرت زخم است، عرض کردم: یابن رسول الله! هزار و پانصد سال است که شما شهید شده‏اید، این زخم‏ها هنوز خوب نشده است؟ فرمود: نمى‏گذارند خوب بشود.
گفتم: چه کسانى نمى‏گذارند خوب بشود؟ گفت: همین افرادى که روى منبرها دروغ مى‏خوانند، این دروغ‏ها بدن مرا زخم مى‏کند و نمى‏گذارند خوب بشود. کتاب‏هاى معتبر ما براى ذکر مصیبت مانند «ارشاد» مفید، «لهوف» سید بن طاوس، «الذّریعه»، «نفس المهموم» و «منتهى الآمال» است. مردم با ذکر مصیبت درست، بیشتر گریه مى‏کنند، نیاز نیست که این همه دروغ گفته شود.
طبقه بندی: مذهبی، 
برچسب ها:طلبه، حوزه علمیه خراسان رضوی، اخبار حوزه علمیه، طلاب، گعده، گعده طلبگی دانشگاه، دانشگاه رضوی، حجره،  
[ دوشنبه 25 بهمن 1389 ] [ 10:18 ق.ظ ] [ سید جعفر ] نظرات      قالب ساز آنلاین